Tipy, jak říct šéfovi, že nemáte zájem 2/2

magazinzeny.cz

Strach stranou a upřímnost do hrsti

Určitě se nevyplácí výmluvy a chození kolem horké kaše. Jestli návrh ze strany nadřízeného dostanete, nevymýšlejte si pohádky a zbytečně nenapínejte mužovo očekávání. Jednejte na rovinu a dejte mu jasně na vědomí své stanovisko, ať už se mu to líbit bude, nebo ne.

Budete-li šéfa vodit nějaký čas za nos, určitě nebude ze situace nadšený. Je to v každém případě stále chlap, který chce dosáhnout svého a z pozice nadřízeného vám může nadělat nepříjemnosti, c čímž je vhodné počítat ihned od začátku, když návrh padne.

Když situace přeroste únosnou mez

Pokud nezabere domluva, odmítnutí a jeho chování se stupňuje, nebo se naopak změní tak, že máte pocit zvýšené kontroly, zadávání těžší práce, snížení ohodnocení a další náznaky šikany z jeho strany, určitě to nezamlčujte. Informujte přímého nadřízeného svého šéfa či spolupracovníka. Kontaktovat můžete také odborovou organizaci a podejte stížnost na úřad práce. Krajním řešením lze problém řešit také soudní cestou, tedy podáním žaloby či trestním oznámením, v tomto případě však potřebujete pádné důkazy pro svá tvrzení. Nelikvidujte tedy případnou korespondenci, e-maily či sms zprávy.