Užitečné tipy během zkoušek na vysokou školu 1/2

magazinzeny.cz

Těžké věci nenechávejte na poslední chvíli

Nikdy se nevyplácí odsouvat těžké věci na konec přípravy, kdy už je organismus i mozek unavený a zahlcený informacemi, případně už nezbývá na těžkou látku dostatek času. Není potřeba se naučit vše najednou, ale nechat si pro složité věci dostatek prostoru.

Průběžné opakování

I když už si myslíte, že máte některou část přijímaček takzvaně v malíku, určitě se nevyplatí nechat nabyté znalosti jen tak vyšumět. Je potřeba se k nim průběžně vracet a pravidelně je opakovat. Mozek je přeci jen sval, který je nutné pravidelně trénovat, takže i když už se zdá, že je příprava dostatečná, můžete být překvapeni, co vše za krátký čas zapomenete.

Přijímačky nanečisto

Hlásíte-li se kupříkladu na gymnázium, pak máte jedinečnou možnost využít jejich přijímacích testů nanečisto. Organizují je před skutečnými přijímačkami, aby si zájemci jednak vyzkoušeli, co vše bude zkouška obnášet, ale také si mohli prověřit své dosavadní znalosti.

Nejde o život

Sále je potřeba myslet na to, že i když se jedná o docela náročnou zkoušku, nejedná se při neúspěchu o konec světa. Každý takovýto stres vás připraví na další životní prověrky a zocelí vás. Pokud však přípravu nepodceníte, je velká šance, že se úspěch nakonec dostaví.