Užitečné tipy během zkoušek na vysokou školu 2/2

magazinzeny.cz

Pozor na písemné testy

Při písemné formě přijímací zkoušky je vhodné pečlivě číst zadané otázky, ale také si dopředu rozvrhnout a naplánovat odpovědi na otázky otevřené. Komu nevyhovují testové otázky, ten by se na ně měl dostatečně připravit a nacvičit je, jak u testů studijních předpokladů, tak i u národních srovnávacích zkoušek lze nalézt systém, který může velmi pomoci.

Záludné ústní pohovory

Největší překážkou u ústních částí přijímacích zkoušek na vysokou školu je nervozita uchazeče. Pokud se vám tuto podaří co nejvíce eliminovat a ukočírovat, pak je to zajisté velké pozitivum. Není ostudou přiznat, že něco nevíte, mnohem horší je vymýšlet nesmysly. Příjemný projev a úsměv zkušební komisi jistě potěší.

Technická stránka věci

Přijímací zkoušky nejsou jen o správném vyplnění testu či úspěšném pohovoru. Měli byste také zvládnout technické záležitosti, jak nalezení potřebné učebny, odevzdání správných dokladů a hlavně včasný příchod. I na toto se lze připravit, když si kupříkladu dopředu zjistíte, kde se budova fakulty nachází a jak se k ní dostanete včas.

Psychická příprava

Asi nejdůležitější roli u jakékoliv zkoušky hraje psychika. Stres a nervozita mohou zamávat i se skvěle připraveným studentem. Je proto potřeba před zkouškou dostatečně odpočívat a vhodně se odreagovat. U zkoušky pak zapojit své soustředění a věřit, že vše dobře dopadne.