Vedlejší účinky očkování vakcínou AstraZeneca

magazinzeny.cz

Očkovaných v České republice přibývá. nejvíce se očkuje vakcínou Pfizer – Comirnaty, na druhém místě je AstraZeneca, navzdory krácení dávek a různým váháním. A právě na vedlejší účinky vakcíny AstraZeneca jsme se zeptali lidí, kteří dostali první dávku.

Muž ve věku 38 let a vedlejší účinky vakcíny AstraZeneca

Očkování první dávkou valcíny AstraZeneca proběhlo v dopoledních hodinách. Zbytek dne proběhl standardně, neměl jsem žádné zásadní vedlejší účinky. Na přelomu veřera a noci ovšem začala vakcína AstraZeneca úřadovat. Vyskočila mi teplota na 38,5 stupňů, začaly silné bolesti hlavy. Také jsem se začal hodně potit a začaly mě bolet klouby. Přidala se i výrazná celková únava organismu.

Mám – li to shrnout, vnímal jsem to jako velmi silnou virózu. Dobře mi vážně nebylo, takže jsem si musel vzít opakovaně Brufen, jakkoliv nejsem příznivcem těchto léků. Nejhorší byla první noc. Následující den mi ještě nebylo dobře. Další noc byla již o dost lepší a celkově jsem se cítil lépe. Následující den po probuzení již bylo v podstatě vše v pořádku.

Žena 31 let, Žena 25 let, Muž 34 let

Vedlejší účinky u těchto 3 očkovaných lidí vakcínou AstraZeneca nebyly tak silné, jako u muže výše. Ale měli je podobné, proto jsme je shrnuli do jednoho textu. Všichni měli mírně zvýšenou teplotu, bolesti kloubů a větší únavu. Také oni byli očkováni ráno a první vedlejší účinky AstraZeneca se projevily k večeru. Ve všech těchto případech účinky odezněly v průběhu první noci.