Vše o porodu – úvod

magazinzeny.cz

Nejlehčí narozené dítě

Právě hmotnost je v souvislosti s porodem jednou z nedůležitějších informací, která zajímá jak budoucí rodiče, tak samozřejmě také okolí. Ne vždy porod proběhne, kdy má, a tak se může stát, že hlavně u předčasných porodů se mohou narodit děti skutečně velmi lehké. Nejlehčím narozeným dítětem, které samozřejmě přežilo, je malá holčička z Floridy. Její váha byla jenom 0,283 kilogramů.

Nejtěžší narození dítě

Pokud porod pobíhá v obvyklých termínech, není obvykle s případnou hmotností dítěte skutečně jakýkoliv větší problém. Tedy pokud se nejedná o dítě skutečně těžké. Rekord, který souvisí s tím, že dítě samozřejmě přežilo, byl zaznamenán v roce 1955. Bylo tomu v italském městě Aversa a čerstvě narozené dítě zde vážilo celých 10,206 kilogramů.

Den porodu je skutečně jenom orientační

Současná medicína dnes dokáže celkem s určitostí předpovědět i přesný den porodu. Každý maminka by ale měla mít na paměti to, že se jedná výhradně jenom o orientační informaci. A to samozřejmě z toho důvodu, že statistiky uvádějí, že jenom pět procent porodů proběhne skutečně v ten den, který je předpověděn gynekologem. Obvykle se porod buď mírně zpozdí, nebo k němu dojde dříve.