Vybíráme sako 2/2

magazinzeny.cz

Nebrat všechno

Je extrémně důležité, aby se vybralo sako podle velikosti, ale také vkusu i toho, k čemu se bude nosit. Vybrat si sako jen podle ceny, a zvláště podle toho, co je levnější, není určitě dobrá volba. Sako je jeden z těch oděvů, který musí dokonale padnout, jinak nedělá dobrý dojem. Lidé občas mají potřebu si v rychlosti něco koupit jen tak, protože je to ve slevě a je to dostupné, ale pakliže to nepadne, nedělá to rozhodně dobrý dojem.

Kvalita versus kvantita

Sako by mělo být i z dobrého, pevného materiálu. Něco jiného jsou letní blazery, které jsou z lehčích materiálů. Ale správné sako by mělo být z pevného materiálu, pevného střihu a vždy kvalitní textilie. Je rozhodně výhodnější si pořídit jedno kvalitní a dokonale padnoucí sako než více kusů, i když z méně kvalitních a nepadnoucích jen proto, že byly za dobrou cenu.

Co nepodcenit při výběru saka

Cena saka by měla být sice jedním z kritérií, ale rozhodně ne tím nejdůležitějším. Nepodcenit ani správnou zkoušku saka. a to i to, jak se ohýbají rukávy, jak se chová sako při zapnutí. Také je vhodné si to zkoušet společně s oděvem, se kterým bude sako nejvíce nošeno.