Zdravé vlasy díky jídlu

magazinzeny.cz

Stejně jako naše tělo, tak i naše vlasy potřebují výživnou stravu, aby byly silné i zdravé. Existují určité potraviny, které vám pomohou udržet vlasy zdravé a lesklé, každá z nás by je měla zařadit do svého každodenního jídelníčku.

Protein

Správná výživa vlasů začíná příjmem stravy bohaté na bílkovin, jelikož je to základní stavební jednotka vlasů. Proteiny dodávají vlasům sílu a brání lámání a třepení. Proto jezte dietní jídla, jako jsou ryby, mléko, sýry, semena a ořechy.

Vitamíny

I vitamíny jsou pro zdravé vlasy klíčové. Zaměřte se na mrkev, meruňky, sladké brambory či brokolici. Zásoby vitamínu B jsou spojené nejen s posilováním vlasů, ale i dodáním energie či podpory kožní tkáně. Naopak nedostatek vitamínu B je příčinou mastných vlasů. Tento vitamín najdete v zelenině, luštěninách či slunečnicových semínkách. Na vypadávání vlasů může pomoci doplnění zásob vitamínu E, který se nachází v listové zelenině, ořechách či obilí.

Minerály

Nejdůležitější je železo, které přináší do vlasů kyslík. Řídnutí vlasů či jejich ztráta může ukazovat na nedostatek železa. Potřebujete-li železo doplnit, bohaté potraviny na tento minerál jsou vejce, červené maso, luštěniny, celozrnná mouka a suché plody. Pokud potřebujete zdůraznit přirozenou barvu vašich vlasů, jezte potraviny bohaté na meď – semena, játra a maso.

Voda

Voda je základem nejenom života, ale i krásných vlasů. Pravidelný pitný režim, zahrnující minimálně 2 litry tekutin denně, pomáhá udržet vlasy hedvábně lesklé.